TÜM ÇARŞAMBA HALKINA DUYURULUR

TÜM ÇARŞAMBA HALKINA DUYURULUR

TÜM ÇARŞAMBA HALKINA ;
1923 yılında kurulan , kulüp tarihinde çok sayıda sportif başarıları olan 1984 -2003 yılları arasında TFF profesyonel liglerde mücadele etmiş. fakat 2002-2003 futbol sezonunda amatöre liglere düşmüş takip eden 14 sezonda sadece 1 yıl profesyonel liglerde mücadele vermiş olan kulübümüzde 30- haziran -2016 yılında yapılan kongre sonucu oluşturduğumuz yönetim kurulu ile memleketimizin kulübünün tarihindeki başarıları tekrar yakalaması ve bölge genelinde adını ortaya koyması için geçmiş ile hesaplaşmadan geçmişin hesabını ve değerlendirmesini yaparak yeni takımızı ve alt yapımızı kurduk.
Geçmiş dönemlerde görev yapmış maddi ve manevi hiçbir fedakarlıklardan kaçınmamış çok değerli kulüp başkanları ve yöneticilerinin hemen hemen hepsi çok yakın arkadaşlarımız , aile dostlarımız hatta yakın akrabalarımız olup ortak arzumuz olan kurumsal yapılanma ve maddi manevi yükü kişilerin omuzlarından alacak bir organizasyon oluşturmaktır. Bu sebeple tüm takımlarımızın oluşturulmasında Çarşamba ilçemizin yetiştirdiği tüm profesyonel futbol liglerinden alt yapımızdan yetişmiş geri döndürebileceğimiz futbolcu taramasından sadece Volkan Koçaloğlu kardeşimiz olması alt yapımıza önem vermemiz gerektirdiğini bu nedenle diğer rakiplerimizin kadrolarında bulundurduğu yabancı uyruklu futbolcuların yerine Türk gençlerinin önünü açıcı alt yapılara önem veren bir oluşum içine girmiş bulunmaktayız.
Yönetim kurulu olarak mutlak başarıyı elbette arzu ediyor ve muhakkak yakalayacağımız inancını yitirmeden Çarşamba ilçe gençlerine rol model olacak Milli duruşu olan örf adet geleneklerine bağlılığını bizzat müşaede ederek kurmuş olduğumuz takımımızın çeşitli sosyal medya ve ortamlarda kasıtlı olarak çıkartılan yönetim kurulumuzu itibarsızlaştırmaya çalışılan trilyonluk takım algısı kesinlikle asılsızdır. Asgari ücretin aylık 1300 yıllık toplamda 15600 lira olduğu ülkemizde 11 futbolcumuz bu rakamların altında 10 futbolcumuzda asgari ücretin 2 katının altında bir transfer ücretiyle 542 bin lira maliyetle oluşturulmuş takımdır. Bu futbolcular içinde şu anda 23 yaşında TFF 2. Liginde 2 şampiyonluğu olan futbolcu da vardır.A takımıza her hafta ,hafta boyu idmanlarımıza dahil ettiğimiz, hafta sonu maç kadrosuna alınan U 17 ligi futbolcularla çarşambalı gençlerimizi A takıma hazırlama gayreti içindeyiz. Gene kaleci antrenörümüz tarafından genç kalecilerimize idmanlar verilmektedir.
Takımımızın ilk 4 hafta içinde almış olduğu sonuçların özellikle kendi saha ve seyircimiz önünde alınan mağlubiyetlerin asla ve asla mazereti olmamalıdır. Takımımızın oluşturulması esnasında 22 tane yeni futbolcuyla anlaşılmıştır. 8 futbolcumuz profesyonel liglerden geri dönüş yaptırılmış fakat bunlarda 4-5 tanesinin Nevşehir kampı sonrası takıma alınması oynadığımız futbol müsabakalarında oyun içinde çoğu kesimler tarafından belirtilen 30 ila 40 dakikalık güzel istekli ve mücadeleci oyunun 90 dakikaya yayılamaması sebeplerinden biridir. Çarşamba halkı Çarşamba taraftarı kalıcı nitelikli sürdürülebilir başarıyı en çok hak eden en çok arzulayan taraftardır. Bizlerinde çocukluğu gençliği 1980 yıllardaki Çarşambaspor’u ve Samsunspor’u evinde ve deplasmanlarda destekleyerek geçmiştir. 1988 Yılındaki 1-1’lik Erzurumspor ve aynı yıl şampiyon olan 4-1 Yendiğimiz Adanaspor maçlarında almış olduğumuz o zevk kaliteyi şimdinin gençlerine yaşatmak boynumuzun Borcu olmalıdır.
Takımız futbolcularının ve teknik heyetinin Çarşamba gençliğine örnek olacak milli ve manevi duygularının geçmiş kariyerlerinden daha önemli olduğu duruşlarından asla şüphe duymayacağımız dejenerasyon içinde olmayan insanlardan kurmaya gayret ettik. mevcut takım futbolcular ve teknik heyetin hem kurumsallaşma hem alt yapı ve çok önemli olan A takımımızın bu seneki mücadeleden kopmadan ligin son haftalarında da yarışın içinde olacağı önlemleri almak zorundayız ve alıyoruz.
ÇARŞAMBASPOR ÇARŞAMBA HALIKINIDIR, KAMUNUNDUR BİZLERİN DÜŞÜNCE İDEOLOJİSİNDE KAMU MALI YETİM MALIDIR, KAMU HAKKI YETİM HAKKIDIR.
Çarşambaspor takımı, Çarşamba ilçe gençliği ,Çarşamba ilçesinin hiçbir kurumu kişilerin ,egosu, kişilerin rant kapısı, kişilerin gövde gösterisi ve reklam yaptığı alanlar değildir Çarşambaspor’un varlığı oyun sohbet muhabbet konusu olamaz. Yönetim kurulu olarak bunun bilincinde maddi ve manevi hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacak kişilerden bir araya gelmiştir.
Tribünlerde bulunan takımına gönül vermiş taraftarlarımız bu kardeşlerimizin hepsi köylümüz ,hısımlarımız, yeğenlerimiz daha önemlisi ilçemizin vatanımızın gelecekleridir. Hiç merak etmesinler ki Allahın izniyle takımımız en kısa sürede özlenen beklenen öz sorumluluk içinde metanet, dirayet, mukavemet seviyesine gelecektir. Suyun bulanığı derin görünürmüş ;çok az bir sabır ve beklemeyle başarıyı bulacağımızdan emin olmaları ve takımdan desteklerini devam ettirmeleridir. ÇAM DA BİZİM KOZALAKTA. Futbol takımı da, alt yapıda ,teknik heyet ,yönetim tribünlerde ; hep beraber olmak zorundayız .
Dr.Turan BİLGİN
ÇARŞAMBASPOR KULÜP BAŞKANI